Viktor Zavhorodniy

Analityk Finansowy specjalizujący się w pozyskiwaniu finansowania bankowego. Magister Finansów i Ekonomii na UW i SGH

Viktor jest odpowiedzialny za kompleksowe wsparcie deweloperów podczas procesu pozyskiwania finansowania bankowego, pozyskania finansowania od inwestorów kapitałowych oraz przygotowania inwestycji deweloperskich do realizacji.

Do głównych kompetencji Viktora należą:

  • strukturyzacja transakcji kredytowych,
  • przygotowywanie projektów deweloperskich pod bank,
  • zarządzanie procesem pozyskania finansowania bankowego,
  • negocjacje umów kredytowych.
  • opracowanie profesjonalnych biznesplanów oraz modeli finansowych,
  • wykonywanie analiz opłacalności oraz analiz ryzyka inwestycji.

Viktor posiada doświadczenie zawodowe nie tylko z branży finansów, ale również w zakresie zarządzania inwestycjami deweloperskimi w roli Menadżera Projektu. W ostatnich latach Viktor doradzał na około 50 projektach deweloperskich o łącznej wartości ponad 200 mln zł, na których wypracował sieć sprawdzonych kontaktów z instytucjami finansowymi, rzeczoznawcami oraz innymi uczestnikami procesu inwestycyjnego na terenie całego kraju. Viktor jest członkiem ULI Poland.

Doświadczenie zawodowe Viktor zdobywał w butiku inwestycyjnym w Wiedniu w zespole M&A, gdzie na codzień zajmowałem się analizą branży nowych technologii, przygotowaniem wycen przedsiębiorstw oraz opracowaniem prezentacji inwestycyjnych. Poprzednio Viktor pełnił rolę menadżera projektów w renomowanym amerykańskim banku inwestycyjnym Goldman Sachs, koordynując pracę zespołów z całego świata (US, Europe, Asia).

W roku 2017 zdał pierwszy egzamin CFA (odpowiednik polskiego egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego), a także egzamin CISI – UK Financial Regulation.

Viktor jest autorem takich publikacji:

  • “Zmiany efektywności banków w Rosji po wprowadzeniu międzynarodowych sankcji w 2014r.” (Czasopismo NBP Bank i Kredyt)
  • “Volatility analysis of disclosure index – CIFAR for Polish enterprises in 2010-2013” (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).